Triada MTB Avrig

1 FEBRUARIE 2019 – DESCHIDEREA ÎNSCRIERILOR ON-LINE

Joi 11 APRILIE 2019
20:00 – Închiderea înscrierilor on-line pentru Cupa Nationala de MTB Copii

Vineri 12 APRILIE 2019
15:00 – 18:00 Înscrieri și preluare numere (copii, XCO, XCP/XCM)
15:00 – 16:30 Antrenamente libere copii
16:30 – 18:00 Antrenamente libere XCO

Sâmbătă 13 APRILIE 2019
08:00 – 10:00 Înscrieri și preluare numere (exclusiv copii)
11:30 – 13:00 Înscrieri și preluare numere (exclusiv XCO)
14:00 – 16:00 Înscrieri și preluare numere (exclusiv XCP/XCM)
16:00 – Închiderea înscrierilor pentru Cupa Națională de XCM
08:00 – 09:30 Antrenamente libere XCO
09:30 – 10:30 Antrenamente copii
09:00 – Ședință tehnică XCO și copii
10:30 – 13:30 – Cupa Națională MTB Copii
13:45 – Festivitatea de premiere copii
14:30 – XCO Amatori
16:00 – XCO Elite
18:00 – Festivitatea de premiere XCO
19:00 – Ședință tehnică XCP/XCM

Duminică 14 APRILIE 2019
08:00 – 09:30 Înscrieri și preluare numere (Race office Avrig)
09:45 – Alinierea concurenţilor la start
10:00 – Start XCP/XCM
16:00 – Festivitate de premiere

Triada MTB Păltiniș

1 FEBRUARIE 2019 – DESCHIDEREA ÎNSCRIERILOR ON-LINE

Vineri 26 IULIE 2019

10:00 – 16:00 Înscrieri și preluare numere (Race office Păltiniș)
10:00 – 17:00 Antrenamente libere XCO
17:00 – 18:00 Antrenamente XCO rezervate exclusiv pentru copii
16:00 – Închiderea înscrierilor pentru Cupa Națională de XCO
18:00 – Ședința tehnică XCO

Sâmbătă 27 IULIE 2019
08:30 – 10:00 Înscrieri și preluare numere XCO (doar pentru proba de XCO din cadrul Triadei MTB, nu și pentru Cupa Națională de XCO)
10:00 – 16:00 Înscrieri și preluare numere pentru Geiger MTB Challenge/Cupa Națională de XCM
16:00 – Închiderea înscrierilor pentru Cupa Națională de XCM
09:00 – 10:00 Antrenamente libere XCO
10:00 – 10:30 Antrenamente XCO rezervate exclusiv pentru copii
11:00 – start Copii – Băieți A
11:02 – start Copii – Băieți B
11:03 – start Copii – Fete A și B
12:00 – start Cadeți masculin/feminin, Juniori masculin/feminin, Feminin Open
13:15 – start Master, Masculin 19-29
15:00 – Start Elite Masculin
15:02 – Start Elite Feminin
17:30 – Festivitate de premiere XCO
18:00 – Ședință tehnică Geiger MTB Challenge/Cupa Națională de XCM

Duminică 28 IULIE 2019
08:00 – 09:00 Înscrieri și preluare numere
09:45 – Alinierea concurenţilor la start (XCM, XCP, Hobby)
10:00 – Start Geiger MTB Challenge/Cupa Națională de XCM
16:00 – Festivitate de premiere Geiger MTB Challenge/Cupa Națională de XCM

Triada MTB BikeRomania

1 FEBRUARIE 2019 – DESCHIDEREA ÎNSCRIERILOR ON-LINE

Vineri 27 SEPTEMBRIE 2019

08:00 – 11:00 Antrenamente libere Campionatul Național de XCO Copii
16:00 – 18:00 Antrenamente libere Campionatul Național de XCO Copii
13:00 – 16:00 Înscrieri și preluare numere
16:00 – Închiderea înscrierilor pentru Campionatul Național de XCO Copii
18:00 – Ședința tehnică pentru Campionatul Național de XCO Copii

Sâmbătă 28 SEPTEMBRIE 2019
08:00 – 10:00 Antrenamente libere Campionatul Național de XCO Copii
10:45 – start Copii D2 (băieți și fete)
11:00 – start Copii D1 (băieți și fete)
11:30 – start Copii C (băieți și fete)
12:15 – start Copii B (băieți și fete)
13:00 – start Copii A (băieți și fete)
14:30 – Festivitatea de premiere
12:00 – 18:00 Înscrieri și preluare numere XCP și Pumptrack
15:00 – Competiție de Pumptrack
18:30 – Ședința tehnică Triada MTB BikeRomania
20:30 – Triada MTB Partyyyyyy

Duminică 29 septembrie 2019
08:00 – 10:00 Înscrieri și preluare numere
10:45 – Alinierea concurenţilor la start
11:00 – Start Triada MTB BikeRomania
16:00 – Festivitatea de premiere